Chemický peeling | Kozmetika Oxi Košice

Chemický peeling

Chemicky peeling | Kozmetika Oxi Kosice

 

Chemický peeling je veľmi starou vysoko účinnou metódou starostlivosti o pleť pomocou slabých až stredne silných organických kyselín. Prvé poznatky o tejto špeciálnej kúre získali už Egypťania. Dnes sa používajú predovšetkým ovocné kyseliny (väčšinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tieto kyseliny v rôznej miere podráždia pleť. Po štádiu podráždenia následuje hojenie. Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahradzujú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali ESTETICKÝ DEFEKT – trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškodenie pleti po nadmernom slnečnom žiarení.
AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. Výsledok ošetrenia býva veľmi uspokojivý za predpokladu profesionálneho výkonu a Vašeho zodpovedného prístupu po aplikácii AHA peelingu.
AHA peeling môže aplikovať len odborne preškolená kozmetička alebo lekár. Overte si, či je Váš odborník v starostlivosti o pleť držitelem certifikátu pre AHA peeling.
Nová pokožka vyzerá po AHA peelingu lepšie a je zdravšia, ako pleť pred peelingom.
Aké sú najčastejšie dôvody použitia AHA a BHA peelingu

☆  poškodenie pokožky po nadmernom opaľovaní s tvorbou vrások a nadmerným rohovatením

☆  akné typu I a II s pustulami a komedónmi a trudovitá pleť

☆  zmeny a posuny pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po opaľovaní alebo zápale)

☆  starnutie pleti

Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lekársko-kozmetickou metódou, ktorá predstavuje hraničné ošetrenie mezi kozmetikou a liečivom.

(zdroj: www.syncare.sk, foto: www.dermanetwork.org)

 

chemicky peeling (y) (y) (y) maximalna spokojnost 😉

Posted by Lenka Hažerová on 11. leden 2015